Три роки гарного доходу

Надзвичайно несприятливі погодні умови весняної посівної, коли майже тримісячна посуха тримала в напрузі аграріїв, які ризикнули сіяти озимі під дуже неоптимістичні прогнози, сьогодні показали свої результати. Хтось підраховує збитки, але більшість посівів все-таки мають шанс на життя. А при грамотній технології виходжування – і на гідний урожай. Зараз дуже важливо правильно підібрати композицію мінерального, азотного і органічного харчування, оптимізувати терміни і норми його внесення, не упустити критичні фази виходу з зими і розвитку рослини. «Не спати», як каже Микола Леонідович Глух, керівник фермерського господарства в Немирівському районі Вінницької області.впатрьб

– Миколо Леонідовичу, «яке насіння, такий і плід». Змінити хід розвитку врожаю, як у плюс, так і в мінус, можна вже з вибору посівного матеріалу і правильної його підготовки. Тому не «спите» Ви, напевно, з вересня?

– Озима пшениця завжди була у нас основною культурою. Ярий ячмінь і соя – на додаток. Насіння беремо не нижче першої-другої репродукції, еліта для нас дорогувато. А далі застосовуємо відпрацьовані, а також перевірені часом і результатом технології. Тому що втратити можна ще до посіву. Уже три роки при протравленні насіння обов’язково вносимо Гумат калію в пропорції 300 грамів на тонну посівного матеріалу. Виробник українська фірма «Агро Тайм». Дешево, але дуже ефективно. Головний аргумент – це те, що під його впливом у сільськогосподарської рослини формується додаткове кореневище. Довжина проростків може збільшитися на чверть, а маса – наполовину. При цьому обробка насіння гуматом калію гарантує зниження рівня патогенної насіннєвої інфекції та зменшує ураження озимих зернових різними формами кореневої гнилі. Значить, і зимівля буде більш успішною. Наші посіви благополучно впоралися з недостатньою кількістю вологи восени минулого року.

Під час мерзлоталого періоду ми внесли мінеральні добрива. Дозу їх не зменшували. Вносимо за технологією, хоча з досвіду знаю, що якщо вчасно і грамотно обробляти гуматами, то відсотків на тридцять можна заощадити.

– Зараз пшениця входить в фазу кущіння, коли закладається фундамент врожаю. Ще можна підтягнути ослаблені рослини, вирівняти посіви. На цій стадії також дуже важливе харчування, фосфор, магній, цинк, сірка і так далі.

– Основною ознакою калійного голодування вважається світла облямівка по всій поверхні листа. А от пожовтіння рослини починається з верхівки листка і далі продовжується вниз між жилок до черешка. Випустиш цю фазу, вважай, теж відсотків 10 втратиш. На цьому етапі треба дати потужний потік азоту і гуміново-фульгових кислот в суміші з мікроелементами. Як тільки встановиться температурний режим 10-15 градусів, ми відразу ж підключаємо Гумат калію, як оперативну допомогу. Він містить необхідні мікроелементи, кислоти, органічні сполуки. Взагалі обробляємо в баковій суміші із захисними препаратами для рослин рази три-чотири за літо. Це дворазова обробка в виді обприскування під час фази кущіння (початку виходу в трубку) і цвітіння (початку молочної стиглості). Цей препарат дуже потужний антидепресант при застосуванні ЗЗР, знижує показники опіків рослин і фітотоксичну дію гербіцидів. При цьому ми аналізували врожайність протягом усіх трьох років роботи з Гуматом калію. Вона збільшувалася значно. До цього ми працювали з тими ж самими засобами захисту рослин, але без застосування препарату фірми-виробника «Агро Тайм». Результат значний – 15-20% надбавки до врожаю є. На ячмені і пшениці менше 65 центнерів не збирали.

– Це на зернових. Цікаво, що дала Вам соя в минулому році. На цій культурі багато аграріїв «погоріли» майже в прямому сенсі слова.авпапрть

– Так, минулий сезон перевірку нам влаштував. У нас врожайність на сої була 23 центнера, більше не змогли взяти. Але з нормальним вмістом протеїну. Хорошим урожаєм можна вважати 30-35. А по області було і 8-10 центнерів. Я переконався ще раз в правильному виборі стратегії і препарату. При обприскуванні вносили 350-400 грамів на гектар в критичні фази розвитку. Результат видно практично на 4-5 день. Листя, що на зернових, що на сої, значно поліпшуються, візуально можна оцінити стан рослини по їх насиченому темно-зеленого кольору. Відразу обробляли все поле, тому не контролювали. Ціна на Гумат калію, що радує, можна сказати не виросла, залишилася на рівні минулого року, там плюс зовсім невеликий. Результат без всяких «але» себе виправдовує. Ґрунти у нас суглинні, не надто родючі, просто так на них хороший урожай не візьмеш. Чим гірші показники ґрунтів, тим більше їм необхідно азотне живлення. Тому таке органічне добриво дуже нам підходить.

– Зараз дуже багато пропозицій як мінеральної, так і органічної підгодівлі.

– У мене співпраця з фірмою-виробником Гумат калію «Агро Тайм» почалася з Інтернету. Я сам шукав методику поліпшення врожайності. Подивився, зацікавився, вийшов безпосередньо на директора. Сподобався сам продукт. Пробувати почали на пшениці, ячмені, а вже потім перейшли і на сою. Сподобався і підхід до співпраці. Перше враження таке, що люди зацікавлені не стільки продати свій продукт, скільки побачити результат саме на моєму полі. Такий ось партнерський підхід. Це консультації у всіх тонкощах, оперативність, компетентність. А якщо відразу правильним шляхом пішов, то хороший продукт не зіпсуєш.

Джерело – agrarnik.com

Форма замовлення

    Ви замовили:

    На площу:

    Необхідно:

    У тарі по:

    Загальна вартість:

    Ваше ім'я:

    Телефон:

    Email:

    Адреса доставки:

    Спосіб доставки:

    Форма замовлення

      Ваше ім'я:

      Телефон:

      Email:

      Адреса доставки:

      Спосіб доставки:

      Гумат калію:

      Кiлькiсть лiтрiв:

      Вибiр тари:

      Форма замовлення

        Ваше ім'я:

        Телефон:

        Email:

        Адреса доставки:

        Ваше замовлення:

        Кількість літрів:

        Доставка: