Обробляти зернові культури добривом такого типу, як гумат калій, слід ще перед посівом. При цьому можна використовувати три варіанти внесення препарату:
- Інкрустування перед посівом, застосовуючи виключно гумат;
- Обробка насіння з використанням не тільки гумат калію, а й протруйника;
- Протруювання с / г культури в поєднанні з ефіроцеллюлозними прилипачами (Водосорбент, ЕПОС, ЕПОК, ЕПОЛ та ін.).
Технологія обробки
Якщо використовувати перший варіант, то потрібно взяти 200 г препарату і розвести його у воді (9л). Таким розчином можна обробити 1 т насіння перед посівом. У другому і третьому випадку слід взяти 200 г речовини і розвести в бакових сумішах. Обробляється насіння стандартним способом.
Важливо врахувати, що в деяких випадках (під час протруювання ряду мілкозернових рослин) знадобиться близько 20 л речовини, у якій розводять близько 400 г гумат калію. Щоб обробити насіння, використовують спеціальне серійне обладнання.
За твердженнями досвідчених фахівців, доцільно обробляти даним препаратом насіння озимини, в результаті чого зміцнюється коренева система, а міцні сходи з’являються вчасно. Адже це запорука успішної зимівлі с / г культур, вони будуть більш морозостійкими і зможуть впоратися з будь-якою негодою.
Ще одним плюсом такої технології є мінімізація розвитку патогенної насіннєвої інфекції і враження кореневої системи гниллю. Ярові зернові, оброблені розчином, швидко зійдуть ранньою весною, будуть захищені від різних шкідників, а також стануть більш стійкими в несприятливих умовах.
Пшеницю, ячмінь, жито і овес слід обприскувати позакореневим способом під час вегетації, це допоможе в значній мірі додати врожайності. При цьому спостерігається збільшення вмісту клейковини практично на 5%.
Спосіб збільшення врожайності
Як показує практика, таким способом можна не тільки збільшити урожай, але і поліпшити його якість. Після такої обробки загальна надбавка – 6 центнерів зерна з 1 гектара. При цьому врожайність кукурудзи збільшилася в середньому на 10 ц з 1 га. Гумат калію сприяє швидкому сходженню рису (на 2-3 доби), а сама рослина набуває більш насиченого темно-зеленого кольору. Врожайність збільшиться також. Важливо пам’ятати, що таке добриво захищає рослини від різних захворювань.
Даний засіб можна використовувати в поєднанні з пестицидами. При цьому обробляти ґрунт можна звичайними обприскувальними пристроями (на невеликих площах – за допомогою ранцевого ручного обприскувача). З використанням гумат калію спостерігається зниження обпалених культур, а також мінімізується фітотоксичний вплив гербіцидів.