Перспектива застосування безводного аміаку у сільськогосподарському виробництві України

В Україні мінеральні добрива на сьогоднішній день істотно подорожчали, на це багато в чому вплинуло економічне становище країни. Подорожчання особливо торкнулося азотних добрив, тому використовують їх все менше. Це спричинило за собою погіршення врожайності і родючості ґрунтів. Сучасне рослинництво зазнало чималих збитків, тому аграрії почали шукати оптимальний вихід з положення.

Рідкі азотні добрива є оптимальним рішенням даної проблеми. Тому все частіш професіонали віддають перевагу безводному аміаку, який допоможе підвищити родючість ґрунту, дозволить повноцінно рости і розвиватися рослинам, поліпшить якість плодів, а також допоможе ефективно використовувати вологу. При цьому аміачний препарат захистить с/г культури від різних шкідників і захворювань.

Особливості застосування безводного аміаку

Важливо врахувати, що внесення рідких азотних добрив обійдеться набагато дешевше, ніж твердих. І це лише одна з безлічі переваг таких препаратів. Вартість такого засобу майже на 3000 грн. менша, ніж аміачної селітри.

За результатами досліджень, при внесенні безводного аміаку витрати праці зменшуються в 2-3 рази, оскільки всі процедури механізовані. Якщо правильно використовувати таку речовину, то врожайність значно збільшиться. Але важливими факторами в цьому є кліматичні умови, ґрунтова зона, рівень зволоження, а також технологія і період внесення.

Грунт відмінно закріплює азот, який поступово використовує рослина в будь-який період росту і розвитку. Чого не скажеш про нітратні форми азотних препаратів для добрива. Аміак безводний найкраще вносити в осінній період під урожай наступного року, особливо на ґрунтах зі складним гранулометричним складом.

Основні переваги

Застосування безводного аміаку має величезну кількість плюсів, до яких відносяться:

 • Невелика вартість в порівнянні з добривами в твердому вигляді (практично на 50%);
 • Покращене харчування рослин;
 • Рівномірний розподіл препарату в ґрунті;
 • Процес внесення повністю механізований;
 • Активні речовини стають доступнішими;
 • Поліпшення якості зерна;
 • Максимальне поліпшення врожайності.

Але не слід забувати, що і у безводного аміаку є свої недоліки, як і в кожного препарату такого призначення. Одним з головних недоліків є його хімічні характеристики. Адже це газ, який знаходитися в рідкому вигляді і зберігається під високим тиском. А при недотриманні правил безпеки речовина може бути небезпечною для людини. Також можливі зміни агрохімічних, фізико-хімічних і мікробіологічних показників обробленого ґрунту. Тому при внесенні аміачної рідини слід обов’язково враховувати необхідну дозу, вологість і тип ґрунту.

Практичне і вигідне добриво

У нашій країні все частіше застосовують рідкі азотні препарати, тому що вони вигідні з економічного боку. При цьому вони підходять для нашого клімату, який останнім часом трохи змінився. Посіви страждають від частої посухи навесні і влітку, а багато сортів в період вегетації просто не здатні перенести спеку. Дефіцит вологи в такому випадку стає головною проблемою. Тому аграрії роблять все можливе, використовуючи нові технології, щоб рослини максимально зберігали і ефективно використовували вологу. У цьому допомагають рідкі добрива на азоті. Але при цьому багато хто все ж так само віддають переваги твердим аналогам.

Практично повністю (на 50%) перейшли на безводний аміак і препарати такого ж типу американські та канадські фермери. При цьому українські фахівці використовують їх лише на 10%. В основному це залежить від того, що люди недостатньо вивчили позитивні і негативні характеристики речовини. При цьому дослідження тривають і їх результати мають практичну цінність.

На сьогоднішній день використання аміачних рідких добрив весь час розширюється. При цьому 7 областей країни мають всі передумови для цього, оскільки на їх територіях функціонують 12 роздавальних станцій, які забезпечують потреби сільськогосподарської галузі.

Форма замовлення

  Ви замовили:

  На площу:

  Необхідно:

  У тарі по:

  Загальна вартість:

  Ваше ім'я:

  Телефон:

  Email:

  Адреса доставки:

  Спосіб доставки:

  Форма замовлення

   Ваше ім'я:

   Телефон:

   Email:

   Адреса доставки:

   Спосіб доставки:

   Гумат калію:

   Кiлькiсть лiтрiв:

   Вибiр тари:

   Форма замовлення

    Ваше ім'я:

    Телефон:

    Email:

    Адреса доставки:

    Ваше замовлення:

    Кількість літрів:

    Доставка: