Використовуючи сучасні спеціальні препарати, можна вберегти від ураження різними захворюваннями багато рослин. Головне, правильно підібрати підходящий варіант, виходячи з виду сільськогосподарської культури, часу її посадки, сходження і збору врожаю.
При цьому кожен з видів рослини вимагає своєї певної дози та часу внесення захисного препарату. Щоб захисний засіб дав очікуваний результат, також слід правильно його вносити, дотримуючись певних правил.
Ефект від використання
При обробці ячменю і пшениці в 2-3 рази зменшиться дія борошнистої роси, при цьому на 70% стане менше кореневої гнилі і практично настільки ж фузаріозу та септоріозу. Від таких же хвороб на 70% захищений і овес.
Майже в 3 рази менше будуть уражені томати фітофторозом і альтернаріозом, в 2 рази – бактеріальною чорною плямистістю і септориозом. При правильній обробці картоплі її можна захистити від всихання (в 2-3 рази), фітофторозу (3-6 разів), парші (на 50%), мокрої гнилі (на 70%).
При використанні спеціальних засобів менш схильна до пухирчастої сажки, іржі та північного гельминтоспориозу кукурудза. А цукровий буряк обробляють від пероноспорозу, церкоспорозу, іржі, борошнистої роси та інших не менш небезпечних захворювань.
Соняшник можна захистити від пероноспорозу (майже в 2 рази), різних видів гнилі (практично в 3 рази), іржі (у 2 рази), сухої гнилі кошиків і фамоза. При цьому на 50% можна зменшити вплив іржі та борошнистої роси на горох. Не слід забувати також про цибулю та огірки, які також схильні до ураження багатьма бактеріями і шкідниками.
Використання захисних препаратів для яблуні забезпечить зменшення дії парші на дерево в середньому на 50%. А виноград в такому випадку не так постраждає від антрокноза, гнилі та оїдіуму.
Правильно підібраний засіб дозволить повноцінно рости і розвиватися рослині і забезпечити в підсумку високоякісний урожай.